14
ژانویه

راهنمای خرید پروژکتور

گروه تولیدی بازرگانی – صنایع روشنایی آینده با تولید پروژکتور های توان بالا در مدل ها و اندازه های مختلف جهت مصارف متفاوت افتخار خدمت رسانی به مشتریان و هموطنان عزیز خود را دارا می باشد.

پروژکتور های تولیدی شرکت آینده در سه مدل زیر قابل عرضه به مشتریان می باشد:

  1. پروژکتور های COB
  2. پروژکتور های SMD
  3. پروژکتور های LED POWER

صنعت روشنایی

در این مقاله به 6 نکته کلیدی و قابل توجه در انتخاب نورافکن مناسب برای کاربری مورد نیاز در محیط مورد نظر را بررسی می کنیم.

1 – فضای محیط مورد نظر را در نظر بگیرید

مساحت محیط و فاصله نصب منابع نور دو نکته بسیار مهم در انتخاب نوع و توان کاری نورافکن های مورد نیاز می باشند.

معمولا پروژکتور های LED POWER به دلیل قوی بودن لنز پرتاب برای روشنایی محیط های دور تر مانند زمین های فوتبال، فضاهای بیرونی کارخانه ها و … مناسب هستند.

برای فواصل 5 تا متر مانند خیابان ها، سوله های کاری و … استفاده از دو نوع SMD و COB پیشنهاد می شود.

 

2 – بیشتر به شدن نور توجه کنید

توجه به شدت نور تولیدی توسط یک پروژکتور بسیار مهم است.زیرا یک پروژکتور بی کیفیت با یک پرژکتور مرغوب که هر دو دارای توان یکسان هستند دارای تفاوت بسیار زیادی در شدن نور تولید شده دارند.

 

خرید پروژکتور

3 – توجه به رنگ نور

معمولا پروژکتور ها در رنگ های آفتابی، مهتابی(سفید) تولید می شوند. این دو رنگ پر کاربرد ترین رنگ ها در پروژکتور های می باشند. همچنین برای کاربری های تزئینی می توان از رنگ های آبی، سبز، قرمز و … استفاده نمود.

 

4 – توجه به درجه حفاظت

مشخصه درجه حفاظت میزان مقاومت پروژکتور در برابر نفوذ آب، گرد و غیار و موارد آسیب زای دیگر به پروژکتور را نشان می دهد.به عنوان مثال درجه حفاظت IP65 به معنای مقاومت دستگاه در برابر گرد و غبار و بارش باران می باشد.

 

راهنمای خرید پروژکتور

5 – توجه به ولتاژ ورودی

اکثر نورافکن های موجود با برق 220 ولت  شهری کار می کنند اما به دلیل نوساناتی که ممکن است پیش بیاید طوری طراحی شده اند که با برق از 80 تا 265 ولت نیز به خوبی کار کنند. همچنین دسته از پروژکتور ها برای کار با ولتاژ 12 و 24 توسط باطری خودرو طراحی شده اند.

 

6 – نوع و شکل قاب

قاب پروژکتور علاوه بر محافظت از آن در برابر گرد و غبار و آب، وظیفه دفع حرارت تولیدی از پروژکتور را نیز به عهده دارد.

اگر قاب پروژکتور وزن مناسبی نداشته باشد نمی تواند حرارت تولیدی را به خوبی دفع کند. در نتیجه باعث بالا رفتن دما و کاهش طول عمر LED ها می شود. نورافکن هایی که دارای وزن بیشتری هستند معمولا دارای طول عمر بیشتری می باشند.