12
آگوست

لامپ COB

در این مقاله می خواهیم به شرح تکنولوژی COB LED بپردازیم .همچنین توضیح خواهیم داد که این لامپ ها چگونه هستند و چه پیشرفت مهمی در فناوری بوجود آورده و چرا  به سرعت در بسیاری از دکارسیون های داخلی در سراسر دنیا مستقر شده اند.

لامپ COB چیست؟

COB یک فناوری جدید است که در نحوه چینش LED تفاوت ایجاد کرده و امکان نصب چندین تراشه LED به طور مستقیم بر روی بستر به منظور تشکیل ماژول واحد را میسر میکند. در این حالت چند چراغ LED، با اندازه کوچک در یک صفحه سرامیکی یا مسی به هم متصل شده اند تا به عنوان یک منبع نور واحد کار کنند. هنگامی که به یک پکیج LED COB انرژی میدهیم، بیشتر از یک چراغ معمولی از آن انرژی میگیریم که به علت تکنولوژی نوین در ساخت این تجهیز است.

COB LED

ویژگیهای لامپ COB

از ویژگی های لامپ های COB به اختصار میتوان به بهره وری بیشتر در الکترسیته (راندمان بالا)، گستردگی طیف نوری، توزیع بهتر نور، عملکرد بهتر با تولید گرمای کمتر تر اشاره کرد.

طول عمر بهبود یافته

این مدل از LED ها با کیفیت بالا، دارای بالاترین طول عمر قابل استفاده در میان هر نوع فناوری در دسترس هستند. حتی اگر سرمایه گذاری بیشتری نیاز داشته باشند، با داشتن طول عمر حداقلی 30000 ساعته، مبلغ اولیه را کاملا جبران میکند.

کیفیت نور بالاتر

یکی از اصلی ترین دلایل سرعت بخش به کارگیری وسیع چراغ های ال ای دی COB شاخص بالای کیفیت نور (CRI) آن است که معمولا بالای 80 قرار میگیرد.

پروژکتور cob

کاربردهای لامپ COB

چیپ های COB امروزه در انواع صنایع مختلف به علت ویژگی های خاص خود به کار برده می شود، کارخانه های مختلف تولید کننده وسایل حمل و نقل مانند: اتومبیل سازی، کشتی، قطار، هواپیما و  تا کارخانه های ساخت تلفن همراه و چراغ های راهنمایی بمنظور ایجاد روشنایی از چراغ های COB LED استفاده میکنند.